Продавець "СИСТЕМИ КРІПЛЕННЯ": кріплення, такелаж розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
631 відгук

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Інтернет-магазин кріплення, метизи та такелаж
+380 (44) 201-02-00
+380 (63) 240-28-75
+380 (63) 300-34-99

Вибір кріплення для газобетону

Вибір кріплення для газобетону

У даній статті, підготовленій фахівцями компанії «Системи Кріплень» спробуємо коротко описати можливі варіанти кріплення для цих цілей.

Перш за все, варто відзначити, що не існує універсального виду кріпильного виробу для газобетону – в залежності від марки газобетону, від прикріплюватися предмета і навантажень, що впливають на закріплюється предмет, використовуються різні види кріпильних виробів.

Так чому все ж виникають труднощі з застосуванням традиційного кріплення? Справа в тому, що традиционный розпірний дюбель фіксується в основі за рахунок створення розпірного зусилля при закручуванні в нього шурупа, саме за рахунок цього і досягається надійність кріплення на викопати. Однак, в газобетоні, після початкової надійної фіксації розпірного дюбеля в підставі, він продовжує тиснути на бічні стінки отвору і газобетон, в силу його рыхлости, навколо дюбеля поступово мнеться, в силу чого дюбель втрачає свої пружні властивості.

Рис. 1. Традиційний розпірний дюбель. Подібна конструкція відмінно працює в щільних міцних підставах (бетон, цегла), але не може використовуватися в газобетоні.

Тому для використання в газобетоні використовують нейлонові або сталеві дюбелі спеціальної конструкції з «розвинутою поверхнею».

Рис. 2. Нейлоновий дюбель для газобетону вітчизняного виробництва. Може застосовуватися в газобетоні високої і середньої міцності разом з універсальним шурупом або шурупом по дереву відповідного діаметра і довжини.
Рис. 3. Нейлоновий дюбель для газобетону німецького виробництва. За рахунок більш розвинутої поверхні дюбеля забезпечує більш високі показники міцності при монтажі в газобетон
Рис. 4. Металевий дюбель для газобетону. Кріплення в гипсокартоне забезпечується за рахунок розпору 4 металевих пелюсток з зубцями.

Саме міцність газобетону є основним визначальним фактором у виборі кріпильного виробу. Міцність газобетону визначається класом міцності на стиск (B1; B1,5, B2, B2,5; B3; B3,5). За цим показником газобетон можна розділити на три типи – газобетон з низькою міцністю (B1,0-B2,0) (такі блоки використовуються перевага як теплоізоляційний матеріал), газобетон із середньою міцністю (B2,0-B3) і газобетон з високою міцністю (B3 і вище). При цьому слід розрізняти щільність газобетону (D400, D500 і т. д.) і його міцність. Незважаючи на те, що, як правило, чим вище щільність, тим міцніше газобетон, на ринку є і газоблоки з високою щільністю, але при цьому не володіють високою міцністю.

Однак, якщо даних про міцність газобетону немає, приблизне значення можна визначити за його щільності в наступній таблиці:

Марка по щільності

D300

D400

D500

D600

Нормована густина, кг/м3

300

400

500

600

Клас по міцності на стиск

B1,0; В1,5

В2,0; В2,5

В2,5

До 3,5

З монтажем в газобетон високою міцністю питань практично не виникає, для цього підстави як кріпильного елемента можна використовувати як традиційні кріпильні вироби, такі як нейлоновий дюбель з ударним шурупом, довжиною не менше 80 мм (але не поліетиленовий/ поліпропіленовий дюбель!) або рамні дюбелі відповідної довжини. Важливий нюанс – в силу крихкості матеріалу рекомендується отвори під дюбелі робити в режимі свердління без удару.

В міцному газобетоні, природно, можна використовувати і спеціальні дюбелі для газобетону – з нейлону (поліаміду) або сталеві. Однак з урахуванням того, що міцнісні характеристики в міцному газобетоні для всіх цих кріплень будуть приблизно однаковими, то ми радимо керуватися при їх виборі економічними факторами. Просто – порахуйте вартість кожного кріплення.

Так роздрібна ціна нейлонового дюбеля з ударним шурупом, розміром 8х100, станом на жовтень 2016 року становила 1,60 грн., рамний дюбель польського виробництва такого ж розміру коштував близько 3 гривень, нейлоновий дюбель для газобетону вітчизняного виробництва разом з універсальним шурупом 5х50 коштував 2 гривні, металевий дюбель для газобетону 8х60 з універсальним шурупом 6х60 -- 2,60 грн. Німецький нейлоновий дюбель для газобетону коштував приблизно 20 гривень.

В газобетоні із середньою міцністю використовувати традиційні види кріплення вже важко. І, якщо для невеликих навантажень (карнизи, легкі предмети інтер'єру) ще можна використовувати нейлонові рамні дюбелі, то, у разі монтажу важких предметів (бойлер, дверна коробка і т. п.) вибо зводиться або до нейлоновому дюбелю для газобетону, або до хімічного анкеру разом зі шпилькою діаметром 8 мм. Ціна одного кріплення складе встановлювати на глибину 150 мм

Рис. 5. Хімічний анкер. Забезпечує найбільш надійне кріплення на підставі з газобетону. Недолік - відносно висока вартість одного кріплення і тимчасові витрати.

Ну, і нарешті газобетон низькою міцністю. У разі достатньої глибини на глибину 200-250 мм – хімічний анкер або наскрізний монтаж із застосуванням різьбового стержня.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner