Продавець "СИСТЕМИ КРІПЛЕННЯ": кріплення, такелаж розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
634 відгуків
Інтернет-магазин кріплення, метизи та такелаж
+380 (44) 201-02-00
+380 (63) 240-28-75
+380 (63) 300-34-99

Чому стельовий анкер-клин називають анкер Биербах або TDN або анкер MAN?

Чому стельовий анкер-клин називають анкер Биербах або TDN або анкер MAN?

Анкер-клин (стельовий анкер) уже відносно давно став незамінним кріпильним виробом, широко застосовуваним при оздоблювальних роботах, перш за все - при влаштуванні підвісних стель.

При цьому, ймовірно, більша частина будівельників, які його використовують, як правило, називає це кріпильний виріб – анкер TDN або анкер Биербах, рідше – Бирбах, ще рідше – анкер MAN, більш того, такі ж назви використовують зараз і багато компаній, що займаються продажем кріпильної техніки.

У цій невеликій статті ми спробуємо розібратися, звідки взялися ці назви і що вони означають. Для цього, нам необхідно зробити невеликий екскурс в історію – повернутися в кінець 90-х років минулого століття, в час, коли на ринок України почала надходити сучасний будівельний кріплення. Так вийшло, що основним постачальником цих кріпильних виробів на той момент виступили німецькі виробники, що не дивно, з урахуванням того, що в Німеччині історія виробництва будівельного кріплення вже налічувала кілька десятиліть, а виробництво кріплення Південно-Східної Азії тільки формувалося.

Серед німецьких виробників, чию продукцію вітчизняні підприємці почали завозити в Україну, була і компанія BIERBACH. Дана компанія була заснована ще в далекому 1855 році. Підприємство, розташоване в невеликому місті Унна, біля Дортмунда, справляло досить широкий на той момент асортимент анкерної і дюбельних техніки, включаючи і стельовий анкер-клин.

Продукція була упакована в картонну упаковку з етикеткою, що містить текст Bierbach Deckennagel, незважаючи на те, що назвою товару було саме слово deckennagel, в перекладі означає стельовий цвях, в Україні як назва продукту прижилася назва підприємства, і на довгі роки анкер-клин в Україні став анкером Биербахом або Бирбахом.

Історія з іншим поширеним назвою – TDN, дуже схожа на описану вище. Заслуга в поширенні такої назви анкер-клин належить іншої німецької компанії – TOGE, дана компанія, що має більше ніж 50-річну історію, і розташована в місті Нюрнберзі, спеціалізується на виробництві металевих анкерів. Стельовий анкер-клин, що виробляється даним підприємством, поставляється під торговою маркою TDN, що є абревіатурою від назви компанії Toge і вже згадуваного німецького слова DeckenNagel.

До речі, подібне скорочення застосовували й інші німецькі виробники кріплення, так Fischer назвала свій стельовий анкер клин – FDN (Fischer DeckenNagel), а компанія Wurth, як нескладно здогадатися – WDN. Але серед цих схожих назв, на ринку України за анкер-клином закріпилося саме торгова марка від TOGE - TDN-му називають анкер-клин, чи не половина будівельників, які використовують цей кріплення.

Що стосується ще одного, правда, набагато менш поширеного назви анкер-клин,– анкер MAN, тут свою роль зіграли вже не німецькі виробники, а швейцарська компанія – Mungo, їх позначення стельового анкер-клин було складено з абрревиатуры Mungo AnkerNagel. Продукція швейцарського виробника, у свій час теж була досить широко представлена на вітчизняному ринку, результатом чого стала поява терміна анкер MAN, для позначення стельового анкер-клин.

Період, протягом якого, стельовий анкер-клин поставлявся на ринок України від європейських виробників, був досить коротким, вже з початку 2000-х років, основним постачальником анкерної техніки на наш ринок стали виробники з Тайваню та Китаю.

За відносно короткий час, анкер-клин китайського виробництва повністю витіснив з нашого ринку, продукцію європейських виробників. При цьому, більшість з європейських виробників також відмовилося від виробництва даної продукції на своїх підприємствах в Європі – перенісши контрактне виробництво на територію того ж Китаю або Тайваню.

В цьому аспекті, до речі, цікава доля німецького виробника, у честь якого в Україні досі називають анкер-клин – компанії Bierbach. Не витримавши конкуренції з виробниками з Південно-Східної Азії в області стандартного будівельного кріплення, компанія змінила асортимент виробленої продукції, зосередившись на виробництві спеціальних цвяхів.

Таким образом, можно утверждать, что несмотря на то, что последние лет 15 в Украину не поставляется ни анкеры Bierbach, ни Toge DeckenNagel (TDN), ни Mungo AnkerNagel (MAN), названия этих торговых марок, появившиеся на момент появления данной продукции на нашем рынке прочно прижились в сознании их потребителей. И до сих пор, названия упомянутых торговых марок используют для названия продукции, выпускаемой производителями, никоим образом не связанными с этими марками.

Сама ж назва «анкер-клин» без абревіатур європейських виробників, в Україні в загальний ужиток широко було введено на початку 2000-х років «Київської Кріпильної Компанією», саме це ім'я було використано в першому вітчизняному технічному каталозі будівельного кріплення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner